Grobowce dynastii Qing w Shenyang

Chińscy archeolodzy odkryli 38 starożytnych grobowców z czasów dynastii Qing (1644–1911) w prowincji Liaoning w północno-wschodnich Chinach.

Zabytki z grobowców. Fot. Xinhua News Agency

Groby znaleziono w wiosce Shuijia w starożytnej stolicy Shenyang, jak twierdzą archeolodzy z prowincjonalnymi zabytkami kultury i instytut archeologiczny.

Zabytki z grobowców. Fot. Xinhua News Agency

Do tej pory wydobyto 460 przedmiotów, głównie przedmioty pochówku i biżuterię, takie jak kolczyki, spinki do włosów i guziki wykonane ze złota, srebra i szkła.
Groby zostały zbudowane w kształcie prostokąta i zawierały drewniane trumny, niektóre z wewnątrz garnki kremacyjne. Eksperci uważają, że należeli do rodziny z dynastii Qing.

Zabytki z grobowców. Fot. Xinhua News Agency

Wykopaliska przeprowadzono w tym miejscu w zeszłym miesiącu. Fu Yongping, ekspert odpowiedzialny za projekt archeologiczny, stwierdził, że większość szkieletów odkrytych w grobie została uszkodzona przez deszcz i brud.

„Znaleziska na cmentarzu mogą pomóc badaczom zrozumieć zwyczaje pogrzebowe wśród mieszkańców żyjących wokół starożytnej stolicy w czasach dynastii Qing”, powiedział Fu.

Źródło: Xinhua News Agency

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *