Łaźnia rzymska w Colchester

Starożytny obiekt uzdrowiskowy, wykorzystywany do publicznych kąpieli, (Łaźnię) rozpoznano podczas badań w Colchester.

Odkryto również dowody potwierdzające słynny bunt boudański, który spowodował zniszczenie współczesnego Colchester w 61 r.n.e..

Odkrycia powstały w wyniku głębokiego kopania na St Nicholas Road w dawnym sklepie z narzędziami, Jack’s. Colchester Archaeological Trust, prowadził wykopaliska w XV-wiecznym budynku w ramach trwającego remontu.

Philip Crummy, dyrektor Colchester Archaeological Trust, powiedział: „Wiedzieliśmy już, że Roman Colchester ma teatr, wiele świątyń, forum, cyrk, mury miejskie, zaopatrzenie w wodę pod ciśnieniem i solidny system odwadniania publicznego. Do tej imponującej listy możemy teraz dodać główną łaźnię publiczną. W przyszłości konieczne będą dalsze większe badania, aby dowiedzieć się o układzie budynku, ale teraz możemy przynajmniej upewnić się, gdzie on jest i gdzie znajdują się jego główne ogrzewane pomieszczenia. To ekscytujący krok naprzód w eksploracji najwcześniejszego rzymskiego miasta w Wielkiej Brytanii

Artefakty i materiały łaźni, które znajdowałyby się na południe od słynnej Świątyni Klaudiusza, zostaną teraz umieszczone jako część wystawy czasowej w Centrum Cyrku Rzymskiego.

Źródło: Daily Gazette

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *